Zadbaj o swój mózg
Aby utrzymać swój mózg i umysł w dobrej kondycji potrzebujesz trzech składników: wiedzy na temat jego działania, odpowiedniego odżywiania oraz ćwiczeń stymulujących jego rozwój.
Aby utrzymać swój mózg i umysł w dobrej kondycji potrzebujesz trzech składników: wiedzy na temat jego działania, odpowiedniego odżywiania oraz ćwiczeń stymulujących jego rozwój.
W tym wpisie zebrałem najważniejsze artykuły z tego bloga dotyczące trzech powyższych elementów, tak abyś mógł kompleksowo zadbać o swój mózg. Odpowiednio stymulowany będzie Ci służył najlepiej jak potrafi.
Poznaj swój mózg
12 ciekawostek na temat mózgu – Czy wiesz ile energii zużywa Twój mózg? Ile neuronów się w nim znajduje? Ile danych przetwarza w każdej sekundzie? O tym i o kilku innych rzeczach dowiesz się z tego artykułu.
O neuronach – Podstawowa wiedza na temat najważniejszego budulca naszego najważniejszego organu, czyli o tym jak jest zbudowany oraz jak działa pojedynczy neuron.
Dodaj paliwa
Dieta mózgu – Odpowiednia dieta mózgu to podstawa wydajnych procesów poznawczych, takich jak myślenie, koncentracja czy zapamiętywanie.
Jak szybko zwiększyć wydajność swojego mózgu – Potrzebujesz efektów na szybko? Zobacz jak możesz zwiększyć obroty swojego mózgu bez niezdrowych napojów energetycznych.
Trenuj szare komórki
Synchronizuj półkule mózgowe – Regularne ćwiczenia w tym zakresie to okazja do wytrenowania harmonijnej współpracy obu półkul oraz szybszego przetwarzania informacji.
Zadbaj o kondycję mózgu – Zbiór doskonałych ćwiczeń, które można wykonywać praktycznie w każdym miejscu. Te wyzwania dla zmysłów to praca nad elastycznością Twojego mózgu.
Gry dla mózgu – Wbrew pozorom komputer może się przyczynić do rozwoju Twoich szarych komórek. W tym artykule znajdziesz 3 świetne gry online, dzięki którym między innymi poprawisz swoją koncentrację, przećwiczysz pamięć krótkotrwałą lub zwiększysz refleks.
Zobacz, co potrafi!
Efekt McGurka – słyszenie oczami – Wiedziałeś o tym, że to co widzisz ma bezpośredni wpływ na to, co słyszysz? Doświadcz tego na własnych uszach :)
Co potrafi Twoja plamka ślepa – Kilka ciekawych doświadczeń pokazujących spryt naszego oka. Fascynujące, jak wiele potrafi nasz mózg.
Wydziel część swojego dnia na taki trening mózgu – utrzymując go w dobrej kondycji będzie Ci służył długo i dobrze!